بهینه سازی مصرف انرژی و سرویس پکیج دیواری

این اواخر پکیج های دیواری جایگزین آبگرمکن های قدیمی شده اند؛ پکیج دیواری به دلیل دارا بودن  تکنولوژی ها و امکانات  جدید توانسته اند با مصرف انرژی کمتر کارآیی بالاتری را نسبت به آبگرمکن های قدیمی داشته باشند. البته باید اشاره کرد که پیشرفته  بودن یک پکیج دیواری ضمانت کافی برای کم مصرف بودن آن نیست و نحوه استفاده ی کاربر ازپکیج دیواری نیز  از مهم ترین  عواملی است که می تواند منجر به کاهش یا افزایش مصرف انرژی شود. مصرف کنندگان می توانند با به کار گیری روش های مختلف مصرف انرژی پکیج دیواری را به میزان  خیلی زیادی کاهش دهند.

اگر شما بخواهید میزان  مصرف  انرژی پکیج دیواری منزلتان  را کاهش دهید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

۱٫خرید پکیج دیواری استاندارد و با کیفیت

قبل از خرید  پکیج دیواری لازم است که شما با تحقیق و بررسی بهترین  مدل را با توجه به میزان نیازی که دارید انتخاب کنید. در زمان خرید پکیج  دیواری توجه کنید که پکیج دیواری حتما برچسب مصرف انرژی و استاندارد های لازم را دارا باشد. پکیج دیواری های غیر استاندارد علاوه بر اینکه مصرف انرژی بالایی دارند پس از مدت زمانی نیاز به  تعمیر و تعویض قطعات خواهند داشت و ممکن است برای شما هزینه های زیادی داشته باشند.

۲٫نصب اصولی و مکان مناسب برای قرارگرفتن پکیج دیواری

از مهم ترین مراحلی که برای کنترل مصرف انرژی پکیج دیواری باید مد نظر داشت؛ نصب دقیق و اصولی پکیج دیواری می باشد. برای نصب پکیج دیواری ابتدا شما باید مکان مناسبی را دربالکن  و یا آشپزخانه منزلتان انتخاب کنید، جایی که قرار است پکیج دیواری نصب شودباید دارای ویژگی های زیر باشد؛

-دسترسی راحت به برق و لوله کشی آب وگاز

-در معرض باد قرار نگرفتن پکیج دیواری

-نصب ساده دود کش پکیج دیواری برای خروج گازها

-در نزدیکی لوازم خانگی دیگر نظیریخچال نباشد .

برای نصب پکیج دیواریاز افرادی که در این زمینه تخصص دارند کمک بگیرید؛ زیرا لوله کشی درست، نحوه ی نصب  پکیج دیواری و تراز بودن آن همان طور که بیان  شد دارای اهمیت بالایی است و نصب اصولی بر روی راندمان پکیج دیواری تاثیرگذار خواهد بود.

۳٫استفاده ازلوله ها و شیرآلات  با کیفیت:

شیرآلات و لوله ها  رابط میان پکیج دیواری و منبع انرژی یا آب هستند. توجه داشته باشید که ممکن است انرژی از طریق شیرآلات و لوله ها به دلیل عایق نبودن از بین  برود و اختلال در عملکرد پکیج دیواری ایجاد  کند؛ بنابراین مناسبتر است بعد از خرید پکیج  دیواری  لوله کشی و شیرآلات مناسب  برای آن تهیه فرمایید. در نصب پکیج دیواری باید دقت کنید که فاصله ی لوله ها از پکیج دیواری  زیاد نباشد؛ زیرا این موضوع باعث از بین رفتن انرژی در طول مسیر می شود  و کارآیی پکیج دیواری کاهش می یابد.

ضرورت کاربرد خدمات سرویس پکیج دیواری چیست؟

بعد از مدتی استفاده از پکیج دیواری، لازم است که در بازه های زمانی معین پکیج دیواری را سرویس کنید.  و تمیز کردن دستگاه یکی از کار هایی است که برای بالا بردن راندمان پکیج دیواری بهتر است صورت گیرد ؛چون  گرد و خاک و رسوبات بوجود آمده در قطعات و لوله های  پکیج دیواری ممکن است  باعث خرابی پکیج دیواری شود. پاک کردن  و پیشگیری از آن می تواند از خرابی قطعات پکیج دیواری  جلوگیری کند و طول عمر آن را زیاد کند این مورد، یکی از عوامل  تاثیر گذار در بهینه سازی مصرف انرژی پکیج دیواری است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *